Aktualne projekty/konkursy

"Zabierz Wygodę na wakacje!"

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie
"Zabierz Wygodę na wakacje!"
Gdziekolwiek będziecie wypoczywać zróbcie sobie zdjęcie z nazwą naszego Domu Kultury - może to być napis na kartce, ułożony z nadmorskich muszelek czy z leśnych patyczków lub jeszcze inaczej 🙂
Prześlijcie nam zdjęcie na maila dkwygoda@op.pl i koniecznie dopiszcie gdzie dane zdjęcie zostało zrobione!
Z przesłanych przez Was zdjęć zrobimy we wrześniu wakacyjny pamiątkowy filmik!

Życzymy wspaniałych, słonecznych wakacji!

KONKURS - „No wypisz, wymaluj – Zygfryd!”

Czas trwania konkursu: 1 - 15 czerwca 2020

Słyszeliście o nowym Wolontariuszu z Domu Kultury "Wygoda"?
Ma na imię Zygfryd i wygląda....no właśnie! Jak wygląda Zygfryd? 🙂
Jest wysoki, czy niski?
Ma piegi i rude loczki a może fryzurę "na jeża"? 🙂
Nosi okulary i ma spodenki w kratkę ?
Lubi truskawkowe lizaki czy woli pistacjowe lody?
Jak wyobrażacie sobie naszego nowego Wolontariusza?
Namalujcie Zygfryda i wyślijcie nam jego portret !
Technika i wykonanie - dowolne.
Na zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe!

Konkurs plastyczny promujący ideę wolontariatu w Domu Kultury "Wygoda"
Zrealizowany w ramach programu "Ochotnicy Warszawscy".
Współorganizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy.

Karta zgłoszeniowa - do pobrania
Regulamin konkursu - do pobrania

KONKURS - Zabawka dla mojego zwierzaka

Czas trwania konkursu: 1 - 31 maja 2020

Karta zgłoszeniowa Zabawka dla zwierzaka - do pobrania
Regulamin Zabawka dla mojego zwierzaka - do pobrania

Warsztaty świątecznej kuchni wegańskiej i tworzenie eko-ozdób na choinkę

30 listopada 2019 w Domu Kultury „Wygoda” zrobiło się bardzo smacznie i świątecznie! A to wszystko za sprawą warsztatów „Kuchnia wegańska dla każdego oraz warsztaty tworzenia eko-ozdób” na których każdy mógł poznać tajniki wegańskiej kuchni, rozwinąć swoje kulinarne umiejętności i wzbogacić codzienne menu o składniki i potrawy do tej pory nieznane! Warsztaty prowadzone przez Dorotę z „Roots Vege” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem a ich uczestnicy aktywnie i z wielkim entuzjazmem przystąpili do kulinarnego wyzwania! Na przygotowanych stołach pojawiły się wszelkiego rodzaju półprodukty które już za chwilę miały zamienić się w pyszne wegańskie dania i słodkości! Po utworzeniu przez Dorotę 4 drużyn rozpoczęło się wielkie gotowanie! Szum mikserów, skwierczenie cebulki na patelni, odgłosy tarcia owoców ale przede wszystkim rozmowy i śmiech uczestników wypełniły naszą salę widowiskową! Zapach świeżo pieczonych pasztetów i ciast długo unosił się nad całym osiedlem Kawęczyn-Wygoda ! Dzięki wspaniałej międzypokoleniowej współpracy powstały między innymi: pasztet z kiszonej kapusty i grzybów, fasolka po bretońsku, pasztet z białej fasoli z gruszką, chana masala a na deser brownie i wegańska szarlotka sypana która wprost rozpływała się w ustach! Równocześnie z warsztatami kulinarnymi odbywały się warsztaty samodzielnego tworzenia eko-ozdób na choinkę i nie tylko. Zajęcia poprowadziła Kinga która pokazała jak z kilku szyszek, jutowego sznurka oraz skorupki od orzecha włoskiego stworzyć prawdziwe świąteczne mini arcydzieła ! Najbardziej twórcze były oczywiście dzieci które zaskakiwały swoją pomysłowością i kreatywnością! Powstało wiele przepięknych ozdób zarówno na stół wigilijny jak i tych do upiększenia mieszkań , kartek, bilecików oraz stroików które z pewnością staną się pięknym akcentem świątecznym w domach naszych gości. Warsztaty zakończyliśmy wspólnym wegańskim lunchem z przygotowanych potraw. Było pysznie i pięknie! Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczne przybycie i aktywne uczestnictwo w warsztatach! Wspaniale było patrzeć jak dobrze się bawicie, integrujecie, śmiejecie i tworzycie a na koniec usiąść razem do wspólnego stołu wypełnionego wegańskimi pysznościami! Dziękujemy za pozytywny odbiór i entuzjastyczne opinie! I już myślimy nad następnymi ciekawymi warsztatami  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia smakowitej i kolorowej fotorelacji  Projekt realizowany i finansowany był w ramach Funduszu Animacji Kultury WPEK.

Projekt Międzypokoleniowy

W piękny jesienny dzień 24 września 2019 r. na terenie Domu Kultury „Wygoda” przy ulicy Koniecpolskiej 14 miał miejsce piknik którego kołem napędowym byli nasi cudowni Seniorzy z OPS Rembertów i pracowici Wolontariusze z Domu Kultury „Wygoda”. Piknik pod tytułem „Rembertów Między Pokoleniami” był wspaniałą okazją do integracji, wspólnej zabawy ale także do stworzenia czegoś wyjątkowego przez osoby reprezentujące różne pokolenia . Centralny punkt eventu stanowiła dużych rozmiarów mapa (3x3 metra) na której odrysowane były kontury naszej dzielnicy – Rembertowa. Z upływem czasu a jednocześnie z napływem gości mapa zaczęła zapełniać się fotografiami! Były to oczywiście zdjęcia Rembertowa ale z różnych okresów czasu. I tak obok nieistniejącej już Willi Granzowa zawisło zdjęcie nowoczesnego skate parku, obok czarno-białej fotografii przedstawiającej stację kolejową sprzed 50 lat przyklejono symbol dzisiejszej komunikacji czyli pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej oraz wielu, wielu innych! Tworzenie mapy było okazją do wspomnień, do przytaczania wielu ciekawych anegdotek, historii i powrotu do miejsc których już dziś na mapie Rembertowa nie ma. Nasi młodzi goście z ciekawością wsłuchiwali się w te opowieści snute przez starszych mieszkańców naszej Dzielnicy. To był wyjątkowy piknik i pozostanie po nim wyjątkowa pamiątka: wspólna międzypokoleniowa mapa Rembertowa! Będzie można również w dalszym ciągu doklejać do niej ciekawe fotografie! Serdecznie zapraszamy do współtworzenia tego międzypokoleniowego projektu! Równolegle z tworzeniem mapy na naszym podwórku powstawały również inne, nieco mniejsze dzieła: torby z sitodrukowym logo które zostało wspólnie wypracowanie przez seniorów z OPSu i naszych Wolontariuszy oraz woskowe świece w przeróżnych kształtach. Nie zabrakło również pysznego poczęstunku na świeżym powietrzu. Serdecznie dziękujemy za udział w pierwszym ale z pewnością nie ostatnim Pikniku Międzypokoleniowym w Domu Kultury „Wygoda” i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ! :)Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi za podarowanie nam płótna na którym powstała ta imponująca mapka!
Wydarzenie finansowane było ze środków m.st. Warszawy w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy”. Zostało nawiązane partnerstwo Domu Kultury „Wygoda” z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rembertowie mające na celu rozwój i promocję wolontariatu.