Archiwum projekty/konkursy

 
Wierszem Malowane ...

Konkurs plastyczny z Okazji Roku Marii Konopnickiej.
Czas trwania konkursu: 14 marca - 28 kwietnia.

Regulamin i karta uczestnika

IV Edycja Konkursu Literackiego
„Opowiem Wam Historię. Warszawa - dzielnice”

Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.

Regulamin
Załącznik 2
Klauzula RODO

Merdanie na parkanie

18-go września w sobotni poranek przybyli do nas wspaniali młodzi ludzie aby malować, szyć i… pomagać!
A to wszystko w ramach projektu Merdanie na parkanie - warsztaty plastyczno - techniczne + zbiórka na rzecz potrzebujących zwierząt. którego głównym celem było propagowanie idei adopcji zwierzaków ze schroniska.
W trakcie warsztatów odbyły się:
- zajęcia plastyczne
Na zajęciach uczestnicy malowali kredkami pastelowymi rysunki których głównymi gwiazdami były kotki z otwockiego azylu czekające na adopcję
- zajęcia techniczne
wykonywanie metodą szycia legowisk i posłanek które zostaną już wkrótce przekazane na licytację z której dochód zostanie przeznaczony na potrzeby naszych mruczących przyjaciół
W warsztatach radą i pomocą służyły instruktorki plastyki i szycia.
Podczas warsztatów odbyła się także zbiórka karmy i zabawek które zostały przekazane do Azylu dla kotów 🐈 w Otwocku – serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za wielkie serca!

Wielkie podziękowania kierujemy w stronę wspaniałej Młodzieży z MOW Strażacka oraz do naszych Wolontariuszy!
Zobaczcie jakie przepiękne dzieła wyszły spod ich rąk! Mało tego! Dziewczynki z Młodzieżowego Ośrodka uszyły jeszcze wyjątkowe kocie torby które przekazały na licytację!

Zapraszamy również na wystawę fotografii kotków przebywających w schronisku i czekających na adopcję. Wystawa zostanie umieszczona w sali widowiskowej Domu Kultury „Wygoda”. Będzie ją można oglądać od 1 do 31 października.

Projekt „Merdanie na parkanie” odbywał się w ramach rozwoju wolontariatu programu OCHOTNICY WARSZAWSCY

[Fotorelacja z warsztatów plastyczno technicznych. Drewniana scena muszla koncertowa. Do drewnianej ściany przyczepione około czterdziestu zdjęć wielkości A3. Na zdjęciach koty. Czarno białe, rude, bure. Na zdjęciach karteczki z imionami kotów Radar, Kilerek, Biała, Czaruś, Tuliś, Bokserka, Cykor i inne. Hasło zachęcające do adopcji Adoptuj przyjaciela. Dzieci rysują kredkami pastelowymi wizerunki kotków. Sala w budynku. Na stołach białe maszyny do szycia. Grupa dwunastu dziewczyn w wieku szkolnym szyje kwadratowe kocyki dla kotków. Dziewczyny szyją również torby materiałowe. Materiał w koty i kwiaty ]

66.OKR – ROK POETÓW, ROK POEZJI

Zapraszamy do udziału w 66. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów i osób dorosłych organizowanym przez Towarzystwo Kultury Teatralnej we współpracy z domami i ośrodkami kultury. W tym roku Dom Kultury „Wygoda” włącza się w organizację dzielnicowych eliminacji. Termin nadsyłania nagrań wraz z wypełnioną i podpisaną Kartą : do 19 maja br. na adres: dkwygoda@op.pl.

Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z Regulaminem.

Dodatkowo zachęcamy do bezpłatnych konsultacji aktorskich 16+, które dla chętnych osób poprowadzi nasz znakomity instruktor teatru Bartosz Pietrzyk.

Karta zgłoszenia poezja śpiewana
Karta recytacja i wywiedzione ze słowa
Karta zgłoszenia teatr jednego aktora

KONKURS fotograficzny - „Rembertów zimą”

Czas trwania konkursu: do 31 stycznia 2021

Konkurs polegał na wytropieniu i uchwyceniu w rembertowskich uliczkach zimy w jej najpiękniejszej odsłonie! Ilość zgłoszeń, ich urok i pomysłowość ich wykonania wprawiła nas w absolutny zachwyt! Otrzymaliśmy całe mnóstwo pięknych , magicznych, zimowych fotografii z każdego zakątka naszego Rembertowa. Mieszkańcy wyruszyli na zimowe spacery solo i całymi Rodzinkami! Efektem tych wypraw jest wyjątkowy album którym możecie obejrzeć na naszym profilu na FB .

Laureatom serdecznie gratulujemy i pięknie Wam dziękujemy za każde przesłane zdjęcie!

Karta uczestnika - do pobrania
Regulamin konkursu - do pobrania

„Śpiewamy Dzieciaki”

We wrześniu i październiku 2020 w Domu Kultury "Wygoda" odbyły się wyjątkowe warsztaty wokalne w ramach projektu "Śpiewamy Dzieciaki" finansowanego z Funduszu Animacji Kultury.
Dużo zabawy, edukacji, muzyki, tańca, śpiewu wprowadziły wokalistki zespołu "Mamy Śpiewamy" prowadzące warsztaty.

Efektem 16 godzin pracy uczestników warsztatów oraz trenerów wokalnych jest teledysk do piosenki "KOLOROWO", który możenie obejrzeć tutaj 🙂

Zapraszamy na stałe zajęcia zespołu "Śpiewamy Dzieciaki", który działa w Domu Kultury "Wygoda".

KONKURS - „Opowiem Wam Historię”

Czas trwania konkursu: do 27 listopada 2020

Karta zgłoszeniowa - do pobrania
Regulamin konkursu - do pobrania
RODO - do pobrania

KONKURS - „Rembertow Jesienią”

Czas trwania konkursu: 1 - 31 październik 2020

Karta zgłoszeniowa - do pobrania
Regulamin konkursu - do pobrania

"Zabierz Wygodę na wakacje!"

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie
"Zabierz Wygodę na wakacje!"
Gdziekolwiek będziecie wypoczywać zróbcie sobie zdjęcie z nazwą naszego Domu Kultury - może to być napis na kartce, ułożony z nadmorskich muszelek czy z leśnych patyczków lub jeszcze inaczej 🙂
Prześlijcie nam zdjęcie na maila dkwygoda@op.pl i koniecznie dopiszcie gdzie dane zdjęcie zostało zrobione!
Z przesłanych przez Was zdjęć zrobimy we wrześniu wakacyjny pamiątkowy filmik!

Życzymy wspaniałych, słonecznych wakacji!

KONKURS - „No wypisz, wymaluj – Zygfryd!”

Czas trwania konkursu: 1 - 15 czerwca 2020

Słyszeliście o nowym Wolontariuszu z Domu Kultury "Wygoda"?
Ma na imię Zygfryd i wygląda....no właśnie! Jak wygląda Zygfryd? 🙂
Jest wysoki, czy niski?
Ma piegi i rude loczki a może fryzurę "na jeża"? 🙂
Nosi okulary i ma spodenki w kratkę ?
Lubi truskawkowe lizaki czy woli pistacjowe lody?
Jak wyobrażacie sobie naszego nowego Wolontariusza?
Namalujcie Zygfryda i wyślijcie nam jego portret !
Technika i wykonanie - dowolne.
Na zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe!

Konkurs plastyczny promujący ideę wolontariatu w Domu Kultury "Wygoda"
Zrealizowany w ramach programu "Ochotnicy Warszawscy".
Współorganizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy.

Karta zgłoszeniowa - do pobrania
Regulamin konkursu - do pobrania

KONKURS - Zabawka dla mojego zwierzaka

Czas trwania konkursu: 1 - 31 maja 2020

Karta zgłoszeniowa Zabawka dla zwierzaka - do pobrania
Regulamin Zabawka dla mojego zwierzaka - do pobrania

Warsztaty świątecznej kuchni wegańskiej i tworzenie eko-ozdób na choinkę

30 listopada 2019 w Domu Kultury „Wygoda” zrobiło się bardzo smacznie i świątecznie! A to wszystko za sprawą warsztatów „Kuchnia wegańska dla każdego oraz warsztaty tworzenia eko-ozdób” na których każdy mógł poznać tajniki wegańskiej kuchni, rozwinąć swoje kulinarne umiejętności i wzbogacić codzienne menu o składniki i potrawy do tej pory nieznane! Warsztaty prowadzone przez Dorotę z „Roots Vege” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem a ich uczestnicy aktywnie i z wielkim entuzjazmem przystąpili do kulinarnego wyzwania! Na przygotowanych stołach pojawiły się wszelkiego rodzaju półprodukty które już za chwilę miały zamienić się w pyszne wegańskie dania i słodkości! Po utworzeniu przez Dorotę 4 drużyn rozpoczęło się wielkie gotowanie! Szum mikserów, skwierczenie cebulki na patelni, odgłosy tarcia owoców ale przede wszystkim rozmowy i śmiech uczestników wypełniły naszą salę widowiskową! Zapach świeżo pieczonych pasztetów i ciast długo unosił się nad całym osiedlem Kawęczyn-Wygoda ! Dzięki wspaniałej międzypokoleniowej współpracy powstały między innymi: pasztet z kiszonej kapusty i grzybów, fasolka po bretońsku, pasztet z białej fasoli z gruszką, chana masala a na deser brownie i wegańska szarlotka sypana która wprost rozpływała się w ustach! Równocześnie z warsztatami kulinarnymi odbywały się warsztaty samodzielnego tworzenia eko-ozdób na choinkę i nie tylko. Zajęcia poprowadziła Kinga która pokazała jak z kilku szyszek, jutowego sznurka oraz skorupki od orzecha włoskiego stworzyć prawdziwe świąteczne mini arcydzieła ! Najbardziej twórcze były oczywiście dzieci które zaskakiwały swoją pomysłowością i kreatywnością! Powstało wiele przepięknych ozdób zarówno na stół wigilijny jak i tych do upiększenia mieszkań , kartek, bilecików oraz stroików które z pewnością staną się pięknym akcentem świątecznym w domach naszych gości. Warsztaty zakończyliśmy wspólnym wegańskim lunchem z przygotowanych potraw. Było pysznie i pięknie! Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczne przybycie i aktywne uczestnictwo w warsztatach! Wspaniale było patrzeć jak dobrze się bawicie, integrujecie, śmiejecie i tworzycie a na koniec usiąść razem do wspólnego stołu wypełnionego wegańskimi pysznościami! Dziękujemy za pozytywny odbiór i entuzjastyczne opinie! I już myślimy nad następnymi ciekawymi warsztatami  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia smakowitej i kolorowej fotorelacji  Projekt realizowany i finansowany był w ramach Funduszu Animacji Kultury WPEK.

Projekt Międzypokoleniowy

W piękny jesienny dzień 24 września 2019 r. na terenie Domu Kultury „Wygoda” przy ulicy Koniecpolskiej 14 miał miejsce piknik którego kołem napędowym byli nasi cudowni Seniorzy z OPS Rembertów i pracowici Wolontariusze z Domu Kultury „Wygoda”. Piknik pod tytułem „Rembertów Między Pokoleniami” był wspaniałą okazją do integracji, wspólnej zabawy ale także do stworzenia czegoś wyjątkowego przez osoby reprezentujące różne pokolenia . Centralny punkt eventu stanowiła dużych rozmiarów mapa (3x3 metra) na której odrysowane były kontury naszej dzielnicy – Rembertowa. Z upływem czasu a jednocześnie z napływem gości mapa zaczęła zapełniać się fotografiami! Były to oczywiście zdjęcia Rembertowa ale z różnych okresów czasu. I tak obok nieistniejącej już Willi Granzowa zawisło zdjęcie nowoczesnego skate parku, obok czarno-białej fotografii przedstawiającej stację kolejową sprzed 50 lat przyklejono symbol dzisiejszej komunikacji czyli pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej oraz wielu, wielu innych! Tworzenie mapy było okazją do wspomnień, do przytaczania wielu ciekawych anegdotek, historii i powrotu do miejsc których już dziś na mapie Rembertowa nie ma. Nasi młodzi goście z ciekawością wsłuchiwali się w te opowieści snute przez starszych mieszkańców naszej Dzielnicy. To był wyjątkowy piknik i pozostanie po nim wyjątkowa pamiątka: wspólna międzypokoleniowa mapa Rembertowa! Będzie można również w dalszym ciągu doklejać do niej ciekawe fotografie! Serdecznie zapraszamy do współtworzenia tego międzypokoleniowego projektu! Równolegle z tworzeniem mapy na naszym podwórku powstawały również inne, nieco mniejsze dzieła: torby z sitodrukowym logo które zostało wspólnie wypracowanie przez seniorów z OPSu i naszych Wolontariuszy oraz woskowe świece w przeróżnych kształtach. Nie zabrakło również pysznego poczęstunku na świeżym powietrzu. Serdecznie dziękujemy za udział w pierwszym ale z pewnością nie ostatnim Pikniku Międzypokoleniowym w Domu Kultury „Wygoda” i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ! :)Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi za podarowanie nam płótna na którym powstała ta imponująca mapka!
Wydarzenie finansowane było ze środków m.st. Warszawy w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy”. Zostało nawiązane partnerstwo Domu Kultury „Wygoda” z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rembertowie mające na celu rozwój i promocję wolontariatu.

Konkurs „Zwierzęta z drugiego końca świata”

Serdecznie zapraszamy na bardzo egzotyczny konkurs plastyczny pod tytułem „ Zwierzęta z drugiego końca świata”
Kto zostanie bohaterem Waszej pracy? Lew? Tygrys ? A może krokodyl?
Czekamy na Wasze prace do 9 listopada 2018 roku.

Regulamin - plik do pobrania
Karta uczestnika - plik do pobrania

Projekt "Kącik Młodego Poety"

Serdecznie zapraszamy małych i dużych poetów do podzielenia się swoją poezją !
Nowy projekt Domu Kultury "Wygoda" - "Kącik Młodego Poety"

Regulamin - plik do pobrania
Karta uczestnika - plik do pobrania

Konkurs "Zwierzęta w zagrodzie i w ogrodzie"

Zwierzęta w zagrodzie i w ogrodzie
Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym!.

Regulamin konkursu - plik do pobrania

Konkurs "Mój bohater historyczny"

Dom Kultury "Wygoda" we współpracy z Biblioteką Publiczną im. Jana Pawła II w Rembertowie serdecznie zapraszają na konkurs plastyczny pt.: "Mój bohater historyczny".
Konkurs organizowany jest w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, a patronat nad nim objął Burmistrz Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy.

Termin składania prac upływa 17 listopada 2017 roku.

Regulamin konkursu - plik do pobrania
Karta uczestnika - plik do pobrania

Konkurs „Zwierzęta leśne wokół nas”

Dom Kultury „Wygoda” zaprasza do udziału w piątej edycji konkursu plastycznego „Zwierzęta leśne wokół nas” pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy.

Termin składania prac: do 27 października 2017 roku.

Regulamin konkursu - plik do pobrania

Konkurs "Migawki z Rembertowa"

Dom Kultury "Wygoda" zaprasza amatorów fotografii do udziału w konkursie fotograficznym "Migawki z Rembertowa" w ramach obchodów 60-tej rocznicy przyłączenia miasta Rembertów do Warszawy. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy. Celem konkursu jest dostrzeżenie piękna naszej dzielnicy, pokazanie za pomocą obiektu fotograficznego tego co wydaje się wokół ciekawe, niesamowite, wyjątkowe czy może nawet magiczne.... Mogą to być miejsca związane z historią, miejscami pamięci, obiektami czy zakątkami przyrody, które w interesujący sposób pokażą ich piękno i klimat.
Zapraszamy uczestników konkursu do podróży po naszej dzielnicy i odnalezienia tych niezwykłych miejsc. Warto to wszystko uwiecznić na fotografii.

Termin zgłaszania fotografii do konkursu upływa 12 maja 2017 roku.

Regulamin konkursu, Karta zgłoszenia i Zgoda na uczestnictwo dziecka. - plik do pobrania

Konkurs "Rembertów moje miasto"

Dom Kultury "Wygoda" zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pt.: "Rembertów moje miasto" w ramach obchodów 60-tej rocznicy przyłączenia miasta Rembertów do Warszawy. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy. Konkurs ma na celu przybliżenie uczestnikom konkursu historii, miejsc pamięci, poznania zabytków, zakątków przyrody i innych interesujących miejsc. Zachęcamy do pokazania w swoich pracach ciekawego oblicza Rembertowa.

Zgłoszenia do dnia 12 maja 2017 roku.

Regulamin i Zgoda na uczestnictwo dziecka - plik do pobrania