Nauka gry na pianinie

Nauka gry na pianinie

Zajęcia indywidualne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Program jest dostosowany do możliwości i umiejętności uczestników. Początkujący uczniowie zaczynają edukację od zapoznania się z instrumentem, uczeni są prawidłowej postawy, układu rąk i stopniowo poznają alfabet nut. Starsi ćwiczą etiudy, sonatiny i inne utwory oraz zapoznają się z zasadami harmonii. Repertuar obejmuje wszystkie gatunki i style muzyczne od muzyki klasycznej, poprzez szeroko rozumianą muzykę rozrywkową aż po jazz. Cyklicznie od lat raz w roku organizowany jest uroczysty koncert muzyczny. Młodzi wykonawcy mają okazję zaprezentować swój dorobek, a ich rodzice, dziadkowie i koledzy podziwiać umiejętności swoich ulubieńców.

Zapisy: 22/812 06 33
Koszt: 160 zł / 4 zajęcia (po 30 minut) / jednorazowe 40 zł

Instruktorzy:

Dorota Dywańska
Z Domem Kultury "Wygoda" związana od 2015 roku.
Kompozytorka, teoretyk muzyki i pedagog. Ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie.
Pani Dorotka jest autorką dwóch zbiorów utworów dla dzieci: "Słoneczne bajki" i "Bajeczki w kropeczki".
Pani kompozytor jest osobą łagodną, cierpliwą i życzliwą. Z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem podchodzi do swojej pracy.
Traktuje każdego ucznia indywidualnie, z uwagą i troską dostosowuje program nauczania do możliwości swoich podopiecznych.
W wolnych chwilach Pani Dorotka zamienia się w konesera różnych gatunków herbat, którymi rozkoszuje się w towarzystwie swojego psa i kotka.

Tomasz Wielechowski
Pianista, kompozytor, aranżer , producent muzyczny i nauczyciel.Krótko mówic – Tomek to człowiek orkiestra!
Absolwent Wydziału Jazzu PSM IIst. im. F.Chopina w Warszawie w klasie Andrzeja Jagodzińskiego oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Wojciecha Niedzieli. Laureat II nagrody na Transatlantyk Instant Composition Contest 2016 oraz II miejsca w Konkursie Pianistów Rozrywkowych w Warszawie w 2008 roku.
Ma na koncie już trzy płyty („Śmierć w miękkim futerku” , „Swing is everything” , „Niechęć”) oraz wiele koncertów solowych i z zespołami na festiwalach w kraju i za granicą (Copenhagen Jazz Festival , Glimps Festival , Heineken Opener , Złota Tarka). Jako aranżer i kierownik muzyczny brał udział w projektach takich jak: Śpiewanki Osieckowe , Legendy Warszawy , Oskary Budownictwa.
Znany jest ze współpracy z fundacją Do Dzieła! przy realizacji cykli koncertowych: Sunday Jazz Tributes , Live Tributes , Piano Tributes, Zakochaj Się W Swingu.
Jako producent udzielał się w branży reklamowej – opracował muzycznie internetowe spoty reklamowe. Jako kompozytor i producent muzyki teatralnej współpracuje z duetem aktorskim "Ja-Ha", z którym zrealizował trzy przedstawienia dla dzieci („Calineczka” , "W zdrowym ciele zdrowy duch", "Czerwony Kapturek w wielkim mieście") wystawiane w teatrze Kamienica i teatrze muzycznym Roma.
Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Poza muzyką która wypełnia świat Tomka uwielbia on także zagraniczne wycieczki lub dobre kino!

Maciej Draus
Maciej ma w dorobku 15 lat edukacji pianistycznej.
Skończył 5-letnie studia teorii muzyki na I Wydziale Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina.
Jest posiadaczem Dyplomu „Metodyki nauczania gry na fortepianie” w/w Uczelni.
Swoich pierwszych uczniów podejmował już w 1982 roku. Do 1992 roku nauczał gry na fortepianie (Ogniska Muzyczne WTM w Warszawie), pianinie i keyboardzie w placówkach oświatowych państwowych i prywatnych.
Od 1992 roku jest nauczycielem fortepianu w państwowej szkole muzycznej I stopnia i przedmiotów teoretycznych w szkole średniej.
Od 1993 roku do dziś pozostaje instruktorem pianina i keyboardu w Klubie Kultury Marysin a także prowadzi warsztaty umuzykalniające oraz występuje jako pianista.
Jest współautorem podręcznika do nauki gry na flecie prostym i keyboardzie „Klawisze i dziurki”.
Maciej jest również Jurorem konkursów muzycznych i pianistycznych a jego uczniowie występują w licznych konkursach muzycznych oraz grają na koncertach.
Kilku wychowanków Macieja jest dziś znanymi w środowisku muzykami, są to m.inn. : Maria Krajewska – organy, Joanna Liberadzka – harfa, Jarosław Praszczałek – dyrygentura, Miłosz Dembinow – kompozytor, dyrygentura; Mateusz Bąkowski – fortepian.

Poza nauką gry na pianinie Maciej uczy w naszym Domu Kultury również trudnej ale jakże pasjonującej sztuki gry w szachy którymi to interesuje się od 8 roku życia.
W latach 1978 – 81 był zawodnikiem Klubu Szachowego „Łączność – Warszawa” i z sukcesami występował w lidze!
Poza samą grą uwielbia rozwiązywanie różnorodnych typów zadań szachowych i ich analizę.

Poza wielką pasją jaką jest niewątpliwie muzyka Maciej lubi aktywnie spędzać czas żeglując, odbywając wycieczki piesze i rowerowe czy też grając w tenisa, ping – ponga oraz frisbee.
Interesują go również historyczne systemy dźwiękowe co jest niewątpliwie bardzo unikatowym hobby!
Prywatnie szczęśliwy mąż, tata dwóch córek oraz właściciel królika Grepsa.