Taniec flamenco

Taniec flamenco

Flamenco to coś więcej niż taniec. Jest to zjawisko kulturowe które obejmuje zarówno taniec, śpiew jak i gitarę. Nie można dobrze tańczyć flamenco jeśli nie rozumiemy muzyki i nie potrafimy współpracować ze śpiewakiem.
Na zajęciach oprócz prawidłowej postawy, ruchu rąk oraz wybijania rytmu nogami (co jest nieodłącznym elementem tańca i niejako wizytówką Flamenco) będziemy poznawać rytm, jak wyczuć go w gitarze, jak wybijać rytm rękoma, będziemy uczyć się jak poprzez ruch opowiadać o sobie, o otaczającym nas świecie i o tym jak go postrzegamy, bo taniec to przede wszystkim opowieść historii, którą nosimy w sobie.

Instruktorzy:

Patrycja Forster
Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 2005r., regularnie uczęszczając na zajęcia taneczne: Latino Solo i Rock’n Roll Solo, następnie kilka lat szkoliła się w zakresie Tańca Orientalnego. Flamenco zajmuje się od 11 lat, przez 6 lat prowadziła regularne zajęcia.
Pierwszą styczność z tańcem flamenco miała na letnich warsztatach w Lądku Zdrój, w Warszawie uczęszczała na zajęcia do najstarszej i jednocześnie pierwszej w Polsce szkoły tańca ukierunkowanej tylko i wyłącznie na naukę tej formy, tam też zdobywała doświadczenie instruktorskie prowadząc kursy wakacyjne oraz lekcje indywidualne. W tym czasie szkoliła się także na cyklicznych warsztatach u wybitnych tancerzy flamenco z Hiszpanii, takich jak: Yasaray Rodriguez, Leonor Leal, Vicky Barea, Antonio de Veronica. Miała wielką przyjemność uczęszczać przez rok na regularne zajęcia ze znakomitymi i wszechstronnie wykształconymi tancerzami z Hiszpanii: Elvirą Gutierrez Pelayo oraz Diaa Eddin Homsy.
Jest jedną z tancerek Teatru Tańca FlamencoArte Nadii Mazur, z którym wystąpiła m.in. w finale programu Taniec z Gwiazdami (maj 2016).W ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 tańczyła w widowisku „Hiszpańska noc z Carmen“ Zarzuela Show” razem z kilkusetosobową grupą artystów. Jako solistka uczestniczyła w corocznym święcie kultury hiszpańskiej "Hiszpańska niedziela na Solcu"(przy współpracy z Akademią Flamenco Arte), brała udział w organizacji wieczorków hiszpańskich w warszawskich klubach (współpraca z ED Szynszyl, Szpilki po godzinach), dnia kultury flamenco(społeczne gimnazjum na Bemowie).