Warsztaty z ceramiki

Warsztaty z ceramiki

Podczas warsztatów każde dziecko zetknie się z surowcem z pozoru nieciekawym, szarym, przypominającym błoto, jednak jakże wdzięcznym i przyjaznym człowiekowi.
Uczestnicy zajęć będą mieli okazję tworzyć wyroby ceramiczne różnymi technikami, narzędziami, z zastosowaniem wielu sposobów zdobienia. Wykonane prace z gliny będą poddawane wstępnemu wypałowi. Następnie zostaną one pokryte szkliwem i ponownie wypalane.
Wszystkie narzędzia i materiały do pracy oferujemy na miejscu.

Zajęcia odbywają się we środy w godz :
17.15 - 18.00
18.15 - 19.00
Zapisy: 22/ 812 06 33
Koszt:
180 zł / 4 zajęcia (osoby dorosłe) / jednorazowo 45 zł
80 zł / 4 zajęcia (seniorzy) / jednorazowo 20 zł
160 zł / 4 zajęcia (dzieci i młodzież) / jednorazowo 40 zł

 

Instruktorzy:

EWA DETKO
Jestem z zawodu i z powołania panią od plastyki. Fascynuje mnie sztuka dzieci, a moją misją jest wyzwalanie ich naturalnych możliwości twórczych i stwarzanie najlepszych warunków do ekspresji twórczej. Skończyłam Instytut Edukacji Artystycznej APS dyplomem magisterskim z rzeźby. Od dwóch lat uczę w szkole dzieci od zerówki po trzecią gimnazjum. Staram się uczyć patrzeć na sztukę własnymi oczami, mówić o niej i rozumieć oraz inspirować się. W Domu Kultury prowadzę pracownię ceramiczną, gdzie pomagam każdemu realizować swoje gliniane pomysły. Uczę też podstaw rysunku starając się wykorzystywać różnorodne techniki, podpowiadać sprawdzone triki rysunkowe i proponować coraz ciekawsze tematy.
Mam ogromną słabość do wszelkiego rodzaju materiałów plastycznych którymi systematycznie zapełniam szafy w domu 🙂