Warsztaty z ceramiki

Warsztaty z ceramiki

Podczas warsztatów każde dziecko zetknie się z surowcem z pozoru nieciekawym, szarym, przypominającym błoto, jednak jakże wdzięcznym i przyjaznym człowiekowi.
Uczestnicy zajęć będą mieli okazję tworzyć wyroby ceramiczne różnymi technikami, narzędziami, z zastosowaniem wielu sposobów zdobienia. Wykonane prace z gliny będą poddawane wstępnemu wypałowi. Następnie zostaną one pokryte szkliwem i ponownie wypalane.
Wszystkie narzędzia i materiały do pracy oferujemy na miejscu.

 

Instruktorzy:

EWA DETKO
Jestem z zawodu i z powołania panią od plastyki. Fascynuje mnie sztuka dzieci, a moją misją jest wyzwalanie ich naturalnych możliwości twórczych i stwarzanie najlepszych warunków do ekspresji twórczej. Skończyłam Instytut Edukacji Artystycznej APS dyplomem magisterskim z rzeźby. Od dwóch lat uczę w szkole dzieci od zerówki po trzecią gimnazjum. Staram się uczyć patrzeć na sztukę własnymi oczami, mówić o niej i rozumieć oraz inspirować się. W Domu Kultury prowadzę pracownię ceramiczną, gdzie pomagam każdemu realizować swoje gliniane pomysły. Uczę też podstaw rysunku starając się wykorzystywać różnorodne techniki, podpowiadać sprawdzone triki rysunkowe i proponować coraz ciekawsze tematy.
Mam ogromną słabość do wszelkiego rodzaju materiałów plastycznych którymi systematycznie zapełniam szafy w domu 🙂