Zajęcia – Zespół wokalny

ZESPÓŁ WOKALNY "Śpiewamy Dzieciaki!"

Do zespołu wokalnego zapraszamy uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.
Zajęcia polecamy jako wspomaganie z kształcenie słuchu i chóru, jako przygotowanie do indywidualnej nauki śpiewu i indywidualnych zajęć gry na instrumentach (zaczynamy ją od 4 klasy szkoły podstawowej).

W czasie zajęć POPRZEZ ZDYSCYPLINOWANĄ ZABAWĘ będziemy kształtować słuch muzyczny czyli m. in. melodyczny, rytmiczny, harmoniczny. Zajmiemy się stymulowaniem rozwoju głosu od artykulatorów przez mięśnie oddechowe po rezonatory.
Będziemy opracowywać repertuar o zróżnicowanym rytmie, w skalach modalnych. Przygotujemy się do koncertów w domu kultury a w przyszłości także do występów poza naszym ośrodkiem.

Instruktorzy:

Tatiana Szafraniec.

Tatiana Szafraniec z wykształcenia wokalistka jazzowa jednak jej inspiracją są pop, soul, jazz, funky, blues, folk i wiele innych. Jest laureatką m.in. Konkursu Al Legro Tribute To Szpilman, Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu, Carpathia Rzeszów Festival. Śpiewała na scenie w chórkach m.in. z Katarzyną Cerekwicką, Kasią Moś, zespołem Mafia, Izabelą Trojanowską, Lidią Kopanią, Eweliną Lisowską, Edytą Strzycką, Kubą Badachem, Dorotą Miskiewicz, Zbigniewem Wodeckim a także w programie X Factor oraz Sylwestowa Moc Przebojów. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach specjalności wokalistyka oraz Pomagisterskiego Studium Logopedycznego działającego przy Uniwersytecie Warszawskim. Głodna wiedzy ciągle dokształca się pod kontem emisji głosu i improwizacji m.in. na warsztatach techniki Lax Vox i kursach gordonowskich. Jej pasją są podróże.