O placówce

O placówce

Dom Kultury „Wygoda” to kultowe i znane miejsce na mapie Dzielnicy Rembertów na osiedlu Kawęczyn - Wygoda. Istniejemy już ponad 50 lat, działamy 5 dni w tygodniu oraz w soboty i niedziele w czasie organizowanych imprez. Rozwijamy się i zmieniamy wraz z naszymi Sympatykami! Od lat cieszymy się sympatią i zaufaniem mieszkańców naszej dzielnicy. Często słyszymy, iż traktują Oni Dom Kultury „Wygoda” jak swój drugi dom! To dla nas ogromny komplement i jednocześnie motywacja do zmian na lepsze, do podążania z duchem czasu, dostosowywania swojego programu do potrzeb zarówno najmłodszych jak i najstarszych obywateli naszej małej społeczności.

Oferta naszych zajęć jest bardzo szeroka i gwarantuje znalezienie ciekawego hobby dla każdego! Poczynając od zajęć muzycznych ,w których pomiędzy dynamiczną perkusją a soczystym gitarowym brzmieniem usłyszeć można także klasyczne dźwięki pianina, poprzez ulepione z gliny marzenia, aż po stąpające tuż nad ziemią zjawiskowe baletnice!
W naszym Domu Kultury rozwijają się młode talenty, rodzą nowe pomysły, rozbudzają potrzeby i kształtują charaktery. Jesteśmy po to, by wspierać i aktywnie działać w kulturalnym i artystycznym życiu mieszkańców dzielnicy Rembertów.

Misją naszego Domu Kultury jest współtworzenie, wspieranie i rozwijanie kultury wśród mieszkańców naszego Osiedla. To zaspokajanie potrzeb artystycznych, wychodzenie z nowymi ciekawymi i rozwijającymi propozycjami ale to również wsłuchiwanie się w głos mieszkańców, odpowiadanie na ich potrzeby, podsycanie pasji, uczestnictwo w rozwoju amatorskich działań artystycznych.
Organizujemy mnóstwo ciekawych projektów, które wychodzą poza mury naszego budynku. Dni Dziecka, eventy, imprezy plenerowe, występy naszych małych artystów, ogniska czy grille – czyli wszystko to co integruje i zbliża mieszkańców Dzielnicy. A gdzie najlepiej się spotkać jeśli nie w znanym przez wszystkich i lubianym miejscu?
Naszym zadaniem jest bycie jak najbliżej Was! 🙂

O nas - wersja PJM