Studio wokalne Dźwiękosfera

Studio wokalne Dźwiękosfera

Oferuje dwa rodzaje zajęć wokalnych:
Zajęcia indywidualne śpiewu rozrywkowego to przede wszystkim kształtowanie techniki wokalną, praca nad oddechem, artykulacją, fonacją.
Zajęcia odbywają się indywidualnie co zapewnia każdemu uczniowi doskonałe warunki do skupienia, do bezpośredniego kontaktu z instruktorem oraz dowolny dobór repertuaru.
Nasi doświadczeni i czynni muzycznie instruktorzy dostosowują poziom i wymagania do możliwości i potrzeb swoich podopiecznych.
Wielu z nich miało już okazję zadebiutować na wielkich scenach z czego bardzo się cieszymy i nie kryjemy dumy

Zajęcia wokalne zbiorowe z akompaniatorem to zajęcia dla uczniów, którzy wypracowali już solidną bazę do pracy z żywym instrumentem. Obejmują emisję głosu, naukę improwizacji muzycznej, opracowanie utworów z żywym akompaniamentem, współpracę z akompaniatorem, utwory wokalne śpiewane solo a także w duetach i większych zespołach wokalnych. To zajęcia, które mają kształcić nie tylko aparat głosowy ale także rozwijać szeroko pojęty warsztat muzyczny, kształtować osobowość muzyczną i rozwijać horyzonty.

Instruktorzy:

Tatiana Szafraniec.
Tatiana Szafraniec z wykształcenia wokalistka jazzowa jednak jej inspiracją są pop, soul, jazz, funky, blues, folk i wiele innych. Jest laureatką m.in. Konkursu Al Legro Tribute To Szpilman, Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu, Carpathia Rzeszów Festival. Śpiewała na scenie w chórkach m.in. z Katarzyną Cerekwicką, Kasią Moś, zespołem Mafia, Izabelą Trojanowską, Lidią Kopanią, Eweliną Lisowską, Edytą Strzycką, Kubą Badachem, Dorotą Miskiewicz, Zbigniewem Wodeckim a także w programie X Factor oraz Sylwestowa Moc Przebojów. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach specjalności wokalistyka oraz Pomagisterskiego Studium Logopedycznego działającego przy Uniwersytecie Warszawskim. Głodna wiedzy ciągle dokształca się pod kontem emisji głosu i improwizacji m.in. na warsztatach techniki Lax Vox i kursach gordonowskich. Jej pasją są podróże.

Michał Szafraniec
Wokalista i saksofonista z Domem Kultury "Wygoda" związany od 2015 r.
Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, jak również PSM II st. Im Fryderyka Chopina w Warszawie, czyli popularnej „Bednarskiej”.
Członek wielu zespołów muzycznych m.in. Mrozu, AllJazzEra, No Name, JazzUs, Jazz City Choir, Grzegorz Urban Orchestra. Koncertował m.in. z Marią Sadowską, Andrzejem Dąbrowskim, Anną Karwan, Nickiem Sinclerem, czy Januszem Radkiem, Joanną Kulig, Beatą Rybotycką przy spektaklach muzyczno-teatralnych: „Zakochany Paryż” i „Piosenki Na Pokuszenie” w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.
Swobodnie porusza się w wielu stylach muzycznych, stara patrzeć się na muzykę bardzo szeroko, dlatego swoje wykształcenie instrumentalne postanowił uzupełnić kształcąc się wokalnie.
Laureat wielu konkursów, m.in. „Stacja Kutno”- piosenek autorstwa Jeremiego Przybory czy Festiwalu Władysława Szpilmana w Sosnowcu.
Od 2015 roku założyciel i lider big bandu Szafran Swingin’ Orchestra.

Daniel Zakościelny
Gitarzysta, kompozytor i autor tekstów, wokalista, pedagog.
Z Domem Kultury "Wygoda" związany od 2009 roku. Uczy gry na gitarze akustycznej, elektrycznej oraz klasycznej.
Pasjonat gitarowego brzmienia. Jego praca jest równocześnie jego największym hobby którym z radością dzieli się ze swoimi uczniami.
Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Koncertuje w całej Polsce. Ma na swoim koncie występ podczas koncertu „Debiuty” 45 finału Polskiej Piosenki w Opolu, do którego zakwalifikował się wraz ze swoim ówczesnym zespołem Alkaline dzięki własnej kompozycji pt. „Poszukiwana”.
Współpracuje między innymi z wydawnictwami PWN, WSiP. We wrześniu 2016 roku ukazała się pierwsza płyta Daniela Zakościelnego pt. „Marzyciel EP”.
Prywatnie szczęśliwy mąż i spełniony tata trójki wspaniałych dzieci.

Dominika Bałazińska
Wokalistka, chórzystka, animator społeczno – kulturalny. Absolwentka wydziału pedagogicznego na Uniwersytecie Warszawskim. Aktualnie studentka na wydziale Nauk o Rodzinie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Od najmłodszych lat uczyła się śpiewu pod okiem wielu szanowanych instruktorów. Wygrała odcinek „Szansy na Sukces”, w którym gościem specjalnym był Stanisław Soyka. Razem z drużyną Andrzeja Piasecznego wygrała „Bitwę na Głosy” w 2012 roku. Występowała w wielu przedstawieniach słowno – muzycznych w Domu Kultury we Włoszczowie (m.in. „Los”, „Przygody Calineczki”, „Krasnolas”) oraz w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach („Gdzieśmy przeszli róże wzrosły”, „Zostały tylko ślady podków”, „Zaczarowany świat musicalu”). Laureatka wielu prestiżowych festiwali piosenki dziecięcej i młodzieżowej. W latach 2013 - 2016 była członkinią trio wokalnego Puder, z którym wystąpiła w Dzień Dobry TVN, Pytanie na śniadanie oraz na Festiwalu „Media i Sztuka” zdobywając nagrodę główną – Złoty Mikrofon. W 2016 roku poprowadziła autorskie warsztaty muzyczne w Domu Kultury we Włoszczowie pod tytułem „Kim chcę zostać w przyszłości? Muzykiem”. Podczas polskich preselekcji do konkursu Eurowizji, wspierała Saszan w chórkach, co zaowocowało dalszą współpracą. Obecnie jest jednym z Jurorów w show muzycznym telewizji Polsat „Śpiewajmy razem. All together now”.