Studio Wokalne

Studio wokalne

Zajęcia indywidualne śpiewu rozrywkowego to przede wszystkim kształtowanie techniki wokalną, praca nad oddechem, artykulacją, fonacją.
Zajęcia odbywają się indywidualnie co zapewnia każdemu uczniowi doskonałe warunki do skupienia, do bezpośredniego kontaktu z instruktorem oraz dowolny dobór repertuaru.
Nasi doświadczeni i czynni muzycznie instruktorzy dostosowują poziom i wymagania do możliwości i potrzeb swoich podopiecznych.

Instruktorzy:

Paulina Jadacka
Certyfikowany trener wokalny Modern Vocal Training II-go stopnia, metody o holistycznym podejściu do rozwoju głosu. Jest absolwentką Wydziału Wokalnego, Kierunku Piosenki, Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, przy ul. Bednarskiej 11. Uczestniczyła w wielu projektach muzycznych. Współpracowała m.in. z chórem Sound’N’Grace, Studenckim Teatrem Hybrydy, grupami wokalnymi wykonującymi muzykę chrześcijańską zarówno w tradycyjnym jak i w bardziej współczesnym stylu. Współzałożycielka i lider wokalny grupy uwielbieniowej BlesSing, z którą zrealizowała album pt. „Uwielbiam tę miłość”, z autorskimi kompozycjami do tekstów Karola Wojtyły. Materiał pochodzący z płyty był prezentowany podczas koncertów jak również emitowany w stacjach radiowych i telewizyjnych. Stypendystka Funduszu Popierania Twórczości ZAIKS, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie i nie tylko.
Niedawno obroniła pracę doktorską z dziedziny mikrobiologii molekularnej. Zdobytą podczas studiów doktoranckich wiedzę oraz umiejętności wykorzystuje do badań nad genetycznymi uwarunkowaniami predyspozycji wokalnych oraz barierami utrudniającymi prawidłową emisję głosu. Jest zdania, że śpiewu można nauczyć prawie każdego i ma na to naukowe dowody ☺ Wielokrotnie wspierała z sukcesem tych, wydawałoby się z pozoru „mniej rokujących” wokalistów. Wyniki jej naukowych poszukiwań ukażą się niebawem w formie książkowej.
Nieustannie doskonali swój warsztat wokalny jak i pedagogiczny pod okiem światowej klasy nauczycieli uczestnicząc w konferencjach naukowych, warsztatach, kursach oraz prywatnych lekcjach.

Dawid Ludkiewicz
10.2006 - 06.2011
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
kompozycja i teoria muzyki, spec. TEORIA MUZYKI
09.2007 - 06.2009
Panstwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. J. Elsnera w Warszawie
spiew solowy
12.2005 - 06.2007
Panstwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. F. Chopina w OLsztynie
spiew solowy
09.2002 - 12.2006
Panstwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. F. Chopina w Olsztynie
fortepian
Panstwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. F. Chopina w Lidzbarku Warminskim
fortepian

Nagrody Dawida:
Złoty Liss Retro (2012) - za akompaniament i opracowanie muzyczne dwóch spektakli teatralnych oraz recitalu w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga.
Zwycięzca konkursu na melodie do tekstu Mariana Hemara pt. "Testament Chopina" - utwór o charakterze ludowym (2020)
II miejsce w konkursie kompozytorskim w Monterey (California) za utwór "The Desert Wind"
cztery wyróżnienia w konkursach kompozytorskich w ramach Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Koninie

Dawid ma świetny kontakt z młodzieżą i jak sam mówi - powołanie do nauczania muzyki!
Interesuje się również fotografią. Jest również entuzjastą górskich wycieczek.