Wygoda dla Seniora

Wygoda dla Seniora

Dom Kultury „Wygoda” to miejsce gdzie każdy znajdzie coś dla siebie!
Każdy jest dla nas wyjątkowy!

Nasi Seniorzy stanowią ważną część życia zarówno naszej placówki jak i całej Dzielnicy. Staramy się dostosowywać naszą ofertę i program do ich potrzeb, aby mogli się spełniać, rozwijać i aby zawsze chcieli do nas wracać. Jesteśmy otwarci na ich potrzeby i zawsze chętnie słuchamy ich bezcennych rad i uwag! To specjalnie dla naszych Seniorów przygotowujemy program – od kultury i sztuki poprzez rozrywkę na fitnessie skończywszy!

Propozycje Domu Kultury „Wygoda” dedykowane Seniorom:

- wieczorki poetycko-muzyczne z poetką Elą Czajką i zaproszonymi gośćmi
- okolicznościowe wieczorki przy muzyce „na żywo” z poczęstunkiem
- pikniki plenerowe – integracyjne dla seniorów i międzypokoleniowe
- spotkania towarzyskie – Grill Seniora, Bale Andrzejkowe, Bale karnawałowe prowadzone przez doświadczoną lubianą przez naszych Seniorów konfenansjerkę, muzyka na żywo, konkursy, gry i zabawy
- koncerty muzyczne, przedstawienia teatralne „pod chmurką”, kabarety (w sezonie letnim)

W ofercie są również bezpłatne zajęcia sportowe:

- „Aktywni 55+” to zestaw ćwiczeń składający się z elementów jogi i pilatesu dostosowany dla osób dojrzałych chcących w bezpieczny sposób zadbać o zdrowie i kondycję. Od października 2018 r działają trzy grupy treningowe. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród Seniorów – zarówno pań jak i panów!

W naszej ofercie znajdują się zajęcia ceramiczne dla Seniorów, na których to z kawałka gliny i za pomocą własnej wyobraźni można stworzyć niepowtarzalne dzieła sztuki. Zapewniamy seniorom wygodny dostęp również jeśli chodzi o infrastrukturę. W trosce o osoby starsze w tym także poruszające się na wózku zrezygnowaliśmy ze schodów na rzecz wygodnego, łagodnego podejścia, drzwi są wystarczająco szerokie aby wjechał wózek inwalidzki i nie posiadają progu aby umożliwić swobodny wjazd. Zadbaliśmy również o zaplecze socjalne – jest dostęp do kuchni gdzie można przygotować gorący posiłek/napój. Budynek jest parterowy więc nie ma problemów z przemieszczaniem się między piętrami.
Dysponujemy ogólnodostępnymi toaletami oraz powiększoną szatnią z wygodnymi wieszakami. Dla seniorów którzy cenią sobie ruch i mają możliwość przyjechać do nas rowerem przygotowaliśmy stojaki rowerowe zlokalizowane na naszym terenie.

W 2020 roku planujemy również montaż ogólnodostępnej stacji kontroli rowerów na terenie naszego Domu Kultury.
Na chcących cieszyć się urokami pięknej pogody w sezonie letnim czekają wygodne leżaki i ławki, na których można spędzić miło czas.
Nasz Dom Kultury wyróżnia się plenerową sceną widowiskową, która miała swoje wielkie otwarcie w maju 2019 r. Scena powstała jako odpowiedź na potrzeby mieszkańców, którzy dali temu wyraz podczas głosowania na ten projekt w Budżecie Partycypacyjnym.

Bierzemy udział w Warszawskich Dniach Seniora organizując z tej okazji koncerty muzyczne. Bardzo często i z wielką przyjemnością gościmy na naszych wydarzeniach słuchaczy z Rembertowskiej Akademii Seniora.

Jesteśmy w stałym kontakcie i współpracujemy z Radą Seniorów Dzielnicy Rembertów oraz z Rembertowską Akademią Seniora nie tylko uczestnicząc w posiedzeniach tych gremiów ale również dostosowując naszą działalność do bieżącego zapotrzebowania na nasze usługi. Propagujemy na naszym terenie informatory z życia seniorów takie jak: magazyn "Pokolenia", plakaty o imprezach i konkursach senioralnych np. Olimpiada Seniorów, Miejsca Przyjazne Seniorom, gazetkę Rembertowskiej Akademii Seniora i o innych imprezach i szkoleniach dostępnych dla osób starszych. Na okazjonalnych imprezach takich jak "opłatek" czy "jajko" pamiętamy o Seniorach. Nie o wszystkich imprezach informujemy na stronach internetowych ze względu na ograniczoną powierzchnię lokalową. W tych przypadkach informacje przekazujemy na cotygodniowych spotkaniach Rembertowskiej Akademii Seniora w których zawsze uczestniczy około stu osób a nieraz więcej w zależności od tematu spotkania.

Jako Miejsce Aktywności Lokalnej jesteśmy otwarci i przygotowani na wszelkie inicjatywy ze strony naszych Seniorów. Zawsze chętnie wspieramy ich pomysły, mobilizujemy do działania i zachęcamy do aktywności!

Dom Kultury „Wygoda” jest otwarty na i dla Seniorów. Zawsze chętnie słuchamy ich rad i pomysłów, gdyż są dla nas bezcenne! Życiowe doświadczenie, wiedza i nauka płynąca od naszych najstarszych Sympatyków to dla nas wskazówki, którymi chcemy się kierować by jak najlepiej spełniać swoją misję.